Scroll Top

3 Boyutlu Tarama

3 boyutlu tarama somut, elle tutulabilen bir ürünün hızlı ve ve kolay şekilde oluşturulmasını sağlamaktadır. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse, 3D tarama yöntemi ile bir objenin CAD datasını oluşturmak için yapılan ilk çalışmadır. 3D tarama sonucunda ortaya çıkartılan obje dataları daha sonra müşterilerin taleplerine göre çeşitli mühendislik metodları ve bazı yazılımların kullanılması ile son haline getirilir. Ya da müşterininin talebine göre olduğu şekliyle müşteriye sunulur.

3 Boyutlu CAD datası bulunmayan ancak fiziksel bir numunesi bulunan objelerin 3 Boyutlu Tarama ile elde edilen nokta bulutu datası üzerinden 3 Boyutlu CAD modellemesi işlemine Tersine Mühendislik denir. Tersine Mühendislik süreci, 3 boyutlu tarama ile başlayarak elde edilen data üzerinden Tersine Mühendislik yazılımları kullanılarak CAD ortamında STP, X_T gibi formatlarda yüzey ve katı modeller hazırlanır.

Innovichi olarak, istediğiniz objeye yönelik 3D tarama işlemlerinin hayata geçirilmesi amacıyla size hizmet vermeye her zaman hazırız. 3D tarama işlerimiz, elimizde bulundurduğumuz birbirinden farklı lens başlıkları sayesinde kusursuz şekilde gerçekleştirmektir. En küçük objelerden en büyüklerine kadar birbirinden farklı ürünlere yönelik 3 boyutlu tarama işlemlerinizi yapmaktayız.

3D tarama yöntemi ile birçok farklı alanda karşılaştığınız sorunların üstesinden en iyi şekilde gelmek mümkündür. 3D tarama çözümleri arasında üretimi durmuş bir ürünün yeniden üretilmesi, rakip firmalara ait ürünlerin analiz edilmesi, ürünlerdeki yenilik ihtiyacının karşılanması gibi farklı hizmetler sayılabilir. Daha kısa şekilde ifade etmemiz gerekirse,  herhangi bir ürüne yönelik restorasyon, üretim ya da analiz ihtiyacınız mevcutsa 3D tarama bu ihtiyaçlarınızı en kısa sürede karşılayabileceğiniz tekniktir. Günümüzde, en iyi çözüme en kısa sürede ulaşmanın imalat alanındaki önemi düşünüldüğünde, 3 boyutlu taramanın önemi daha iyi anlaşılacaktır.